CZECH PES PHOTO

3.7. – 30.12.2020

Výstavní fotografický projekt fotografa a výtvarníka Antonína Malého.

CZECH PES PHOTO je výstavní fotografický projekt fotografa a výtvarníka Antonína Malého.

Tematicky je zaměřen na hlavní fotografický objekt – psa. Z náhodného reportážního fotografování psů se, během let, stal jeho hlavní motiv fotografie.Není to ve ale fotografii neobvyklé téma – mnoho světových i domácích fotografů psy fotografují nebo fotografovali.

První výstava Czech Pes Photo byla již v roce 2005 v Komorní galerii Josefa Sudka v Maiselově ulici, poblíž Staroměstského náměstí v Praze. Název výstavy autor použil jako nadsázku fotografických výstav seriozní novinářské fotografie Czech Press Photo, kterou každoročně pořádá společnost Czech Photo, tehdy za vedení známé fotografické teoretičky Daniely Mrázkové, která současně provozovala již zmíněnou galerii.

První výstava byla čistě autorská, probíhala v červenci a srpnu 2005 a divácky byla velmi úspěšná. Proto také výstavy pokračovaly i v následujících letech, vždy v letních měsících a s velice velkou návštěvností diváků. Autor v dalších ročnících pozval další fotografy, kteří se ve své tvorbě, třeba i jen okrajově, psy ve fotografii zabývali nebo zabývají.

V galerii byly vystaveny fotografie např. Václava Chocholy, Karla Hájka, Zdeňka Tmeje, Jaroslava Šálka, ze současných fotografů: Jana Saudka, Jaroslava Kučery, Jindřich Streita, Pavla Štechy, Františka Dostála,  Jiřího Tillera a dalších.

V galerii J.Sudka proběhly čtyři ročníky výstav, galerie musela ukončit svou činnost. Další samostatné výstavy se uskutečnily např. v galerii Portheimka na Smíchově ,

v galerii Art Pragensis na Malostranském náměstí, v galerii Deset ve Vršovicích nebo v Českém kulturním centru v Košicích.

Na výstavě v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií autor vystavuje průřez svojí „psí“ fotografickou tvorbou od klasické černobílé fotografie ze sedmdesátých let minulého století až po současnou digitální manipulaci.